.: koosolekute ajad :.
 


Reedel:
18:00 palvekoosolek

Laupäeval:
10:00 piiblitund
11:15 jutlus

 

.: kontaktandmed :.
 


Karja 3, Pärnu
80018, ESTONIA

Pastor: Andres Ploompuu
parnu at advent.ee

 

.: mis on :.
 


Jutlused:
Nädala sõna arhiiv

Uusim raamat:
Harmooniline abielu (21.06.2006)

Tõmmatuim raamat:
Mässav Planeet (6557)

Vaata tervet raamatute nimekirja.

 

.: lingid :.
 


Adventist Review
Piibel.net

 
.: nädala sõna :.
 


Usu tegu ja armastuse töö
03.04.2004 - (1867)

1.Tes.1,1-3: "Paulus ja Silvaanus ja Timoteos tessalooniklaste kogudusele Jumalas Isas ja Issandas Jeesuses Kristuses. Armu teile ja rahu! Me täname alati Jumalat teie kõikide eest ning tuletame teid meelde oma palvetes, lakkamatult meenutades teie usu tegu ja armastuse tööd."

Selle nädala jutlus on usu teost ja armastuse tööst. Ja see jutlus on selle kiriku kõrval maas, nii et siia tulles te astusite üle selle jutluse: te nägite seda ja kuulsite seda. Iseasi on, kas te näete selles usku ja armastust. Aga usus ja armastuses sai see tehtud! Pean kohe lisama, et see on kollektiivne jutlus; see valmis paljude inimeste ühise tööna – nende tööna, kes uskusid, et nad saavad sellega hakkama ja tegid armastuses oma parima.

Juba selle tee jaoks annetamine oli usu tegu ja armastuse töö. Paljud tegid siin oma parima. Kuid ka selle tee tegemine oli päris suur töö. Eks ta ole – sõnades näib iga töö väiksem ja kergem kui tegudes! Alustasime pühapäeva hommikul ja lõpetasime reedel. Ma ei ole ühtegi jutlust nii kaua valmistanud! Ja pole ime, kui see jääb ka kõlama kauaks! Ilmselt kõlab see veel peale sedagi, kui mu suu on igaveseks vaikinud!

Täna aga ärge oodake pikka traditsioonilist jutlust. Tahan lihtsalt öelda, et me kõik jutlustame – nii oma sõnade kui tegudega. Mõni on suurem ja vägevam oma sõnades, teine oma tegudes. Kuid kahtlemata on usutegu suurem kui usust rääkimine ja armastuse töö suurem kui armastusest kõnelemine. Siiski on olulised mõlemad ja parima tulemuse annavad nad koos. On ju usust kõige kergem rääkida siis, kui sa ise usud, ja armastusest rääkida siis, kui sa ise armastad!

Sellepärast ma soovin, et me kõik saaksime rikkaks usu tegude ja armastuse tööde poolest. Neid nähakse ja kuulatakse ja neid ei unustata ei maa peal ega taevas!

Kuna ma ei soovi, et minu jutt varjutaks minu ja meie tegusid, siis ma lõpetan ja ütlen kõigile usu tegude ja armastuse töö tegijaile: Aitäh! Jumal õnnistagu teid! Ja leidke ikka võimalusi uuteks usu tegudeks ja armastuse töödeks!

Mati Ploompuu
Adventkoguduse pastor emeeritus

Nädala sõna arhiiv