.: koosolekute ajad :.
 


Reedel:
18:00 palvekoosolek

Laupäeval:
10:00 piiblitund
11:15 jutlus

 

.: kontaktandmed :.
 


Karja 3, Pärnu
80018, ESTONIA

Pastor: Andres Ploompuu
parnu at advent.ee

 

.: mis on :.
 


Jutlused:
Nädala sõna arhiiv

Uusim raamat:
Harmooniline abielu (21.06.2006)

Tõmmatuim raamat:
Mässav Planeet (6486)

Vaata tervet raamatute nimekirja.

 

.: lingid :.
 


Adventist Review
Piibel.net

 
.: nädala sõna :.
 


Tuttav kõrgel kohal
28.06.2008 - (1349)

Heb.4,14-16: "Et meil nüüd on suur Ülempreester Jeesus, Jumala Poeg, kes taevad on läbinud, siis pidagem kinni tunnistusest! Sest meil pole niisugune Ülempreester, kellel ei oleks kaastundmust meie nõtrustega, vaid kes kõiges on kiusatud otsekui meie, siiski ilma patuta. Läki siis julgusega armuaujärje ette, et me saaksime halastust ja leiaksime armu oma abiks õigeks ajaks."
Ühe väikese koguduse pastor luges pühapäevast ajalehte. Ta avas selles religiooni lehekülje ja oli üllatunud, nähes seal tervet lehekülge täitvat artiklit ühest kogukonna naaberkogudusest. Ta helistas selle koguduse pastorile ja küsis, kuidas neil õnnestus saada ajalehes nii suurt tähelepanu. See vastas: "Oh, seda on kerge seletada. Selle ajalehe toimetaja on meie koguduse liige."
Oma mees sees – keegi, kes paneb asjad käima! Nagu kõlab üks vana ütlus: "Oluline pole mitte see, kes sa oled, vaid see, KEDA sa tunned!"
Kas meil pole mõnda kogemust, kus on olnud kasu sellest, et me tundsime õiget isikut? Võib-olla oli sul mõni sugulane või sõber õiges kohas, õigel positsioonil, et sind aidata? Tasub omada kedagi tuttavat kõrgel kohal! Ka tavaline töökogemusteta noor mees võib saada hea koha soliidses firmas, kui tema ämm töötab seal osakonnajuhatajana!
Meie kirjakoht Heebrea raamatu 4. peatükis ütleb, et usklikel ON selline eesõigus omada Sõpra "kõrgel kohal." Neil on silmapaistva positsiooniga tuttav, lausa Sõber – Ülempreester, kes läheb nende palvega Universumi Valitseja ette! See tuttav, see Sõber on muidugi Jeesus. Kui sa tunned Jeesust isiklikult, on sul tohutud võimalused. Tal on nii kõrge positsioon, et see avab sulle kõik uksed!
See avab sulle eelkõige ukse Jumala riiki, mis tähendab andestust, lunastust, igavest elu, taevast, sisemist rahu, kirjeldamatut rõõmu, rahulolu ja koguni vastuvõtmist Jumala perekonna liikmeks – Jumala pojaks ja tütreks. Nii et kui me leiame tee Jumala perekonda, siis pole see sellest, et me VÄÄRIME olla seal või saavutasime selle eesõiguse mõne oma teoga, vaid sellest, et me TUNNEME kedagi seal – Jeesust, kes on meid armastanud, andes oma elu meie eest.
Kui me tunneme Jeesust, siis on meil Ülempreester Isa juures, kes mõistab meie nõtrusi ja tunneb meile kaasa. Kui me säilitame seda tutvust, Temaga regulaarselt suheldes, siis võime me läheneda armutroonile julgusega. Kui me tõesti tunneme Jeesust, võime me leida armu ja abi õigel ajal!
Moosesel õnnestus juhtida rahvas välja Egiptuse orjusest, sest ta tundis õiget Isikut. Giideon oli suuteline võitma amalekid, sest ta tundis õiget Isikut. Taaniel jäi ellu lõvide augus, sest ta tundis õiget Isikut. Taavet võitis Koljati, sest ta tundis õiget Isikut. Peetrus ja Johannes vabanesid vanglast, sest nad tundsid õiget Isikut. Ja kui meiegi kogeme Jumala väge oma elus, siis on see sellest, et me tunneme õiget Isikut. Ja see õige Isik pole keegi muu kui meie Päästja Jeesus Kristus. Nii et olgem rõõmsad, et me tunneme Teda, ülikõrgel positsioonil olevat Isikut. Tema kuuleb meie palveid ja Ta võib seal teha meie heaks kõik!
Me tunneme Teda. Ta on meie tuttav. Kuidas me läheme Tema juurde? On see ükskõik? Ma ei arva nii. Me läheneme Temale aukartusega, nagu öeldakse, kikivarvul, sest Ta on ikkagi kõikväeline Jumal! Me läheme Ta juurde alandlikult, sest me võime sinna siseneda ikkagi vaid Tema armust. Muidugi läheneme me Talle tänuliku südamega kõige selle eest, mis Ta meie heaks on teinud, ja et Ta meid nüüdki vastu võtab, ära kuulab ja meie heaks tegutseb. Me läheme usus, sest "ilma usuta on võimatu olla meelepärane; sest kes Jumala juurde tuleb, peab uskuma, et Tema on olemas ja et Ta annab palga neile, kes Teda otsivad," teatab Heb.11,6. Ja me läheme julgusega, sest me teame, et Ta armastab meid ja soovib meiega kohtuda.
Üks isa viis oma lapsed meelelahutusparki. Ta ostis palju pileteid, et lapsed saaksid sõita kõigil riistadel. Lähenedes mingile sõiduriistale, sirutasid nad isale käe ja said tema käest pileti. Ühe atraktsiooni juures, kui kõik lapsed olid saanud pileti, sirutas ka üks võõras poiss välja oma käe, lootes saada piletit. Kuid laste isa ei andnud seda talle, nii et poiss lasi kurvalt käe alla tagasi. Seda nähes ütles ta poeg Stefan: "Kõik on korras, isa. Ta on minu sõber. Ma ütlesin talle, et sa annad talle pileti." Arvake ära, mida isa tegi? Ta andis poisile pileti oma poja Stefani nimel. Näete, see poiss sai sõita tänu sellele, KEDA ta tundis!
Tutvus maksab! Ja nii pääseme me oma palvetega Jumala juurde tutvuse kaudu! Ja Jumal kuuleb palveid ning vastab neile.
Ühe merereisi ajal paluti pastor Meyeril kõnelda esimese klassi reisijatele. Ta rääkis teemal "Jumal vastab meie palvetele." Ühelt uskmatult, kes võttis osa sellest teenistusest, küsisid sõbrad: "Kuidas sulle meeldis pastor Meyeri jutlus?"
"Ma ei usu sellest sõnagi," vastas mees.
Samal õhtul läks pastor Meyer kõnelema neljanda klassi reisijatele. Paljud, kes olid kuulnud tema hommikust kõnet, läksid temaga kaasa, kaasa arvatud see uskmatu, kes ütles, et ta tahab kuulda, mida sel lobisejal veel öelda on. Enne teenistuse algust pani mees tasku kaks apelsini. Teel möödus ta vanemast daamist, kes istus oma mugavas toolis sügavas unes, peopesad avatud. Nalja pärast asetas uskmatu mees kaasavõetud kaks apelsini naise avatud peopesadesse – ja läks edasi.
Peale koosolekut nägi ta naist õnnelikult apelsini söömas.
"Sulle näib see apelsin meeldivat," sõnas ta naerdes.
"Jah, härra," vastas naine, "mu Isa on minu vastu väga hea."
"Teie isa? Arvestades teie vanust, ei saa teie isa enam elus olla!" vastas mees.
"Tänu Jumalale," vastas naine, "Ta on vägagi elus. Ma olen juba mitu päeva olnud merehaige. Ma palusin Jumalat, et Ta kuidagi saadaks mulle ühe apelsini. Ma vist jäin palvetamise ajal magama. Kui ma ärkasin, leidsin, et Ta oli saatnud mulle mitte ühe apelsini, vaid kaks!"
Mida oli uskmatul kosta selle peale? Ikkagi Jumal kuuleb palveid ja on suur kasu, kui sa tunned õiget Isikut!
Teades, et Jumal kuuleb palveid ja tundes õiget Isikut, kelle kaudu palved saata Jumala ette, miks ei võiks ka meie palvetada – just nüüd?

Mati Ploompuu
Adventkoguduse pastor emeeritus

Nädala sõna arhiiv