.: koosolekute ajad :.
 


Reedel:
18:00 palvekoosolek

Laupäeval:
10:00 piiblitund
11:15 jutlus

 

.: kontaktandmed :.
 


Karja 3, Pärnu
80018, ESTONIA

Pastor: Andres Ploompuu
parnu at advent.ee

 

.: mis on :.
 


Jutlused:
Nädala sõna arhiiv

Uusim raamat:
Harmooniline abielu (21.06.2006)

Tõmmatuim raamat:
Mässav Planeet (6588)

Vaata tervet raamatute nimekirja.

 

.: lingid :.
 


Adventist Review
Piibel.net

 
.: nädala sõna :.
 


Palvetagem!
05.11.2011 - (1276)

USA kodusõja päevil kohtus Abraham Lincoln grupi ministritega palve-hommikusöögiks. Lincoln oli tõsine ortodoksne usumees. Teatud hetkel ütles üks ministritest: "Härra president, palugem, et Jumal oleks meie poolel."
Selle peale vastas Lincoln: "Ei, härrased, palvetagem, et meie oleksime Jumala poolel."
Jah, pole mõtet paluda, et Jumal muudaks meelt! Jumal ei muutu. Jak.1,17 on öeldud, et "kõik hea and ja kõik täiuslik annetus on ülalt ja tuleb valguse Isalt, kelle juures ei ole muutust ega varjutuste varju." Meie peame muutuma, otsides, mis on Tema tahe, ja elades selle järgi.
Isa palvetas koos oma pojaga, kes asus kiiresti lugema oma päheõpitud palvet, nagu lapsed ikka. Kuid siis äkki läksid lapsel sõnad segi. Selle asemel, et öelda: "Kui ma peaksin surema, enne kui ma ärkan," ütles ta: "Kui ma peaksin ärkama, enne kui ma suren." Ähmi täis, ütles ta isale: "Mul läks kõik segi!"
Isa vaigistas teda: "Üldsegi mitte. Sa palvetasid esimest korda sügavamalt kui kunagi varem! Ma olen alati soovinud, et sa ärkaksid, enne kui sa sured!"
Jumal soovib, et me ärkaksime Tema tahte otsimisele ja täitmisele.
Mau Mau ülestõusu ajal Keenias 1960. aastal olid kaks misjonäri – mees ja naine – ühel õhtul teel Nairobi läbi Mau Mau territooriumi, kus oli saanud surma palju süütuid inimesi. Just selles piirkonnas hakkas nende auto streikima ja peatus. Mees püüdis autot parandada, kuid läks pimedaks ja neil tuli jääda sinna ööseks. Oma usu kinnituseks lugesid nad Ps.4,9: "Rahus ma heidan maha ning uinun magama, sest Sina üksi, Jehoova, asetad mind julgesti elama!" ja heitsid autos magama. Hommikul õnnestus auto mootor parandada ja nad jätkasid teekonda.
Mõne päeva pärast jõudis nendeni kuuldus, et üks Mau Mau liige oli oma 4-liikmelise grupiga luuranud öösel nende autot ja plaaninud nad tappa. Kui nad aga nägid auto ümber valves 16 meest, lahkusid nad hirmunult.
Ta rääkis sellest oma kodukirikus ja siis ütles üks koguduseliige, et ta oli tundnud ühel hilisõhtul vajadust palvetada nende kahe misjonäri eest. Ta ei teadnud, miks, kuid ta kutsus kokku 16 meest ja nad koos palvetasid seni, kuni said südamesse rahu.
Läkituses Efeslastele kirjutab Paulus – "...iga palve ja anumise kaudu, palvetage igal ajal Vaimus, ning olge selleks valvel kõige püsivusega ja eestpalvetega kõigi pühade eest, ja minugi eest, et minule, kui ma suu avan, antaks julgesti kuulutada evangeeliumi saladust" (Ef.6,18.19).
Palves on jõud... Ja tänus.
Washington on USA pealinn. Washingtoni keskel asub monument, millele pandi alus 1848. aastal ja mis on pühendatud George Washingtonile. See on 169,3 m kõrgune sammas ja selles linnas kehtib seadus, et ükski ehitis ei tohi olla sellest kõrgem. Sellel sambal on neljatahuline püramiidikujuline alumiiniumist tipp, mille idapoolsel küljel on kaks sõna: LAUS DEO. Neid ei saa lugeda maa pealt, neid saab lugeda taevast! Kõige paremini idataevast! Need on kirjutatud lugemiseks Jumalale ja need tähendavad: "Kiidetud olgu Jumal!" Ladinakeelne "Laus Deo" on tõlge heebreakeelsest "Halleluuja!" Monumendi sees on pikk trepp 50 platvormiga, kus kõikjal asuvad mälestustahvlid Pühakirja lõikude ja inimeste palvetega.
"Palvetage lakkamata!" kirjutab Paulus 1.Tes.5,17. Lisades Ef.5,20: "...kõige eest alatasa tänades Jumalat ja Isa meie Issanda Jeesuse Kristuse nimel."
On palvenädal. Palvetagem meiegi. Ja tänagem. Ja kiitkem Jumalat!

Mati Ploompuu
Adventkoguduse pastor emeeritus

Nädala sõna arhiiv