.: koosolekute ajad :.
 


Reedel:
18:00 palvekoosolek

Laupäeval:
10:00 piiblitund
11:15 jutlus

 

.: kontaktandmed :.
 


Karja 3, Pärnu
80018, ESTONIA

Pastor: Andres Ploompuu
parnu at advent.ee

 

.: mis on :.
 


Jutlused:
Nädala sõna arhiiv

Uusim raamat:
Harmooniline abielu (21.06.2006)

Tõmmatuim raamat:
Mässav Planeet (6591)

Vaata tervet raamatute nimekirja.

 

.: lingid :.
 


Adventist Review
Piibel.net

 
.: nädala sõna :.
 


Tule sellisena nagu oled
20.12.2003 - (1951)

Pühakiri teatab – Ef.2,8: "Sest teie olete armust õndsaks saanud usu kaudu ja see pole mitte teist enestest; see on Jumala and."

Et paremini mõista, mida see tähendab, jutustan teile ühe tähendamissõna:

Mees läheneb ühele eksklusiivsele restoranile ja raputab segaduses pead: "Ei, see küll ei saa olla õige koht! Siin mind küll keegi ei tervitaks!"

Talle oli ulatatud kutse sinna mitmel korral, mitmete erinevate inimeste poolt, ja nüüd lõpuks otsustas ta minna vaatama, mis koht see selline on.

Kuid see ei saanud kuidagi olla õige koht. Mees heitis pilgu käes olevale kortsus kutsele ja luges sealt: "Tule sellisena nagu oled! Peorõivad pole nõutud!" Ja seejärel aadress.

Aadressi järgi oli ta õiges kohas. Aga kui ta aknast sisse piilus, nägi ta rõõmust säravaid inimesi, kes kõik olid väga puhtad ja eriti hästi riides – einestamas rikkalikult kaetud laua taga.

Mees lasi pilgu maha oma määrdunud rõivastele, mis olid kortsus ja kohati räbaldunudki. Ka oli ta keha must ja ülepea ta haises! Ta oli püüdnud end küürida, kuid mustus näis olevat lausa riiete ja naha sees, nii et need ei läinud kuidagi puhtaks.

Ta oli juba lahkumas, kui talle torkasid jälle meelde kutsel olevad sõnad: "Tule sellisena nagu oled! Peorõivad pole nõutud!" Ning ta otsustas üritada.

Võttes kokku kogu julguse, avas ta restorani ukse ja sisenes ruumi. Teda tervitas naeratades väga sõbralik mees, küsides: "Härra, mis on teie nimi?"

"Jimmy Brown," pomises mees, pilk maha löödud. Ta surus käed kõvasti oma jaki taskudesse, lootes sellega vähendada kortse.

Mees restoranist aga näis mitte tähele panevat sisseastunud mehe räpasust ning jätkas: "Väga hea, härra Brown, teie nimele on reserveeritud laud. Soovite võtta istet?"

Tänavalt tulnud mees suutis vaevalt uskuda oma kõrvu. Kohmetult vastas ta: "Jah, muidugi!"

Mees juhiti lauda, ja tõepoolest – sellel oli kaart tema nimega, kirjutatud sügavpunase tindiga.

Uurides menüüd, leidis mees sealt väga meeldivaid asju nagu "rahu," "rõõm," "õnnistused," "kindlustunne," "lootus," "armastus," "usk" ja "halastus." Ta sai aru, et tegemist ei ole tavalise söögikohaga. Sulgenud menüü, luges ta esikaanelt restorani nime: "Jumala arm."

Tuli kelner ja sõnas: "Ma soovitan teile 'Tänase päeva erirooga'. See annab teile võimaluse maitsta pisut kõiki selles menüüs olevaid rooge."

"Te teete nalja," mõtles mees endamisi; kuid ütles: "Te mõtlete – ma võin saada osa kõigest sellest?"

"Mis on selleks 'Tänase päeva eriroaks'," küsis vaene mees erutatult.

"Lunastus," vastas kelner.

"Ma võtan selle," ütles mees lausa hüüdes.

Niipea aega, kui ta oli seda öelnud, kadus temast rõõm. Valu näis täitvat tema keha ja ta silmi tulid pisarad. Nuuksudes ütles ta: "Härra, vaadake mind. Ma olen must ja räpane. Ma olen rüve ega vääri selliseid asju. Ma sooviksin küll neid, kuid ma ei saa neid endale lubada. Ma ei suuda maksta."

Seepeale ütles kelner naeratades: "Härra, sinu arve on juba makstud selle Mehe poolt seal poodiumil. Tema nimi on Jeesus."

Vaadates sinnapoole, nägi sissetulnud mees poodiumil üht erilist Meest, kelle kohalolek näis valgustavat kogu ruumi. Temale oli lausa raske vaadata.

Räbalais mees tõusis lauast ja lähenes sellele erilisele Mehele, öeldes väriseva häälega: "Härra, ma pesen toidunõud või pühin põrandad või kannan prügi välja. Ma teen kõik, mis suudan, et maksta teile selle kõige eest!"

Jeesus sirutas oma käed ning ütles naeratades: "Poeg, kõik see kuulub sulle, kui sa vaid tuled minu juurde. Palu mul sind puhastada ja ma teen seda. Palu mul lubada sind süüa minu lauas ja sa võid süüa. Pea meeles, et see laud on reserveeritud sinule. Kõik, mida sinult nõutakse, on vastu võtta sulle pakutud kingitus."

Hämmastunult langes mees Võõrustaja jalge ette ja ütles: "Palun, Jeesus, palun puhasta mind. Puhasta minu elu. Palun muuda mind ja pane mind istuma oma lauda ning anna mulle uus elu."

Kohe kuulis ta sõnu: "See on lõpetatud!"

Mees vaatas maha ja nägi, kuidas tema keha kaunistas valge rüü. Oli juhtunud midagi imelist. Ta tundis end uue inimesena; raskus õlgadelt oli ära võetud ning ta leidis end Jeesusega ühes lauas.

"'Tänase päeva eriroog' on serveeritud," ütles Jeesus. "Lunastus kuulub sulle!"

Seejärel vestlesid nad kaua ja mehele väga meeldis Jeesusega veedetud aeg. Jeesus ütles talle – isiklikult temale kõigi inimeste hulgast –, et ta võib tulla tagasi igal ajal osa saama Jumala armust. Tegelikult tegi Jeesus väga selgeks, et Ta soovib olla alati selle mehega...

Kui mehel saabus aeg minna tagasi "reaalsesse maailma," sosistas Jeesus talle õrnalt: "Vaata, ma olen sinuga alati." Ja siis ütles Ta talle midagi sellist, mida ta ei suuda kunagi unustada. Ta ütles: "Mu laps, kas sa näed neid tühje laudu?"

"Jah, Issand, ma näen neid," vastas mees. "Mida need tähendavad?"

"Need on reserveeritud lauad, kuid inimesed, kellede nimed on kohakaartide peal, ei ole veel kutset vastu võtnud. Kas sa oleksid nii hea ja annaksid edasi need kutsed neile, kes ei ole veel meiega ühinenud?" küsis Jeesus.

"Muidugi," vastas mees innukalt, võttes kutsed enda kätte.

"Minge kõigi rahvaste juurde," ütles Jeesus, kui mees pöördus, et lahkuda.


Nii tulin ka mina Jumala Armu juurde – musta ja näljasena, patust määrdununa. Mu õigus oli kui määrdunud räbalad. Ja Jeesus tegi mind puhtaks. Ma jätkasin eluteed uue inimesena, riietatud Tema õiguse puhta rüüga. Ja nii pean ma oma Issandale antud tõotust. Ma lähen. Ma jagan Jumala Sõna. Ma jagan evangeeliumi. Ma ulatan kutseid. Ja täna ma ulatan need teile. Kutsun teid kõiki osa saama Jumala armust. Igaühele teist on koht reserveeritud. Ja siin on kutse:

"Tule sellisena nagu oled! Peorõivad pole nõutud!"

Mati Ploompuu
Adventkoguduse pastor emeeritus

Nädala sõna arhiiv