.: koosolekute ajad :.
 


Reedel:
18:00 palvekoosolek

Laupäeval:
10:00 piiblitund
11:15 jutlus

 

.: kontaktandmed :.
 


Karja 3, Pärnu
80018, ESTONIA

Pastor: Andres Ploompuu
parnu at advent.ee

 

.: mis on :.
 


Jutlused:
Nädala sõna arhiiv

Uusim raamat:
Harmooniline abielu (21.06.2006)

Tõmmatuim raamat:
Mässav Planeet (6580)

Vaata tervet raamatute nimekirja.

 

.: lingid :.
 


Adventist Review
Piibel.net

 
.: nädala sõna :.
 


Sünnipäevalaps
20.12.2008 - (1330)

Kaks naist on kallis restoranis pidulikul õhtusöögil. Neile läheneb üks tuttav ja küsib, mida nad siin tähistavad. Üks daamidest vastab: "Me tähistame minu väikese poja sünnipäeva."
"Aga kus ta on?" küsib tuttav.
"Mis," vastab ema, "ega te ometi mõtle, et ma võtsin ta siia kaasa?"
Kas pole see elav pilt sellest, kuidas inimesed kohtlevad Jeesust jõuluajal?
Mida Jeesus sellest mõtleb? Kujutagem Teda täna meiega rääkimas või meile pihtimas:
"Nagu te hästi teate, läheneb mu sünnipäev. Igal aastal on seda peetud minu auks ja ma arvan, et seda tehakse ka sel aastal. Ma näen palju inimesi ostmas üksteisele kingitusi, kuulen raadio teateid ja vaatan telereklaami ning kõikjal maailmas räägivad inimesed minu sünnipäeva lähenemisest. On tõesti hea teada, et vähemalt üks kord aastas mõtlevad mõned inimesed minule.
Nagu te teate, sai minu sünnipäeva tähistamine alguse palju aastaid tagasi. Algul näisid inimesed mõistvat ja olid tänulikud kõige selle eest, mis ma nende heaks olen teinud, kuid viimasel ajal ei näi keegi enam teadvat selle pidutsemise põhjust. Perekond ja sõbrad saavad kokku ja neil on lõbu laialt, kuid nad ei näi mõistvat selle tähtpäeva tähendust.
Ma mäletan, kuidas möödunud aastal oli suur pidu minu auks. Laud oli täis maitsvaid toite, jooke ja maiustusi. Tuba oli suurepäraselt kaunistatud ja kuuse all oli palju, palju kaunilt pakitud kingitusi.
Kuid kas tahate teada? Mind ei kutsutud! Mina pidin ju olema aukülaline, kuid neile ei tulnud meelde saata mulle kutse. Pidu oli ju minu pärast, kuid kui see suur päev saabus, jäeti mind välja! Nad sulgesid ukse mu nina all, kuigi ma soovisin olla nendega ja jagada nendega lauda. See mind siiski nii väga ei üllatanud, sest viimastel aastatel näib, et kõik sulgevad minu ees ukse.
Kuna ma polnud kutsutud, otsustasin ma minna sellele peole märkamatult, vaikselt. Ma läksin sisse ja seisin nurgas. Nad jõid kõik; mõned jäid purju ja naljatasid ning naersid iga asja üle. Neil oli lõbus. Kõige tipuks sisenes ruumi see suur paks mees punastes rõivastes ja pika valge habemega, hüüdes tervitusi toas olijaile. Ka tema näis olevat purjus. Ta istus sohvale ja kõik lapsed jooksid ta juurde, karjudes "Jõuluvana! Jõuluvana!" just nagu pidu oleks olnud tema auks.
Keskööl hakkasid kõik inimesed kallistama üksteist. Ma sirutasin välja oma käed ootuses, et keegi kallistab ka mind, kuid teate – mitte keegi ei tulnud mind kallistama! Keegi ei pannud mind üldse tähele!
Siis hakkasid nad omavahel kinke jagama. Nad avasid need suure ootusärevusega. Kui kõik olid oma kingid kätte saanud ja avanud, vaatasin ma, ehk leidub kas või üks kink minule. Ei leidunud! Kuidas teie end tunneksite, kui teie sünnipäeval kõik jagaksid omavahel kinke ja teie ei saaks ühtegi? Ma sain aru, et ma polnud teretulnud sellele peole ja lahkusin vaikselt.
Iga aastaga on läinud see olukord järjest hullemaks. Inimestel on meeles vaid söömine ja joomine, kingitused ja peod. Keegi ei meenuta mind. Ma sooviksin, et sel jõuluajal sa laseksid mul tulla su ellu. Ma sooviksin, et sa tuletaksid meelde, kuidas ma kaks tuhat aastat tagasi tulin siia maailma ja andsin oma elu ristil, et sind päästa. Ma soovin vaid, et sa usuksid seda kogu südamest.
Ma avaldan sulle ka ühe oma saladuse: kuna paljud ei ole kutsunud mind oma peole, korraldan ma OMA peo – grandioosse pidusöömaaja, mida keegi pole uneski näinud! Praegu teen ma selleks viimaseid ettevalmistusi. Ma saadan välja palju kutseid ja üks neist on sinule! Ma tahan teada, kas sa soovid sellest osa võtta, nii et ma võiksin sulle suures peolauas koha kinni panna, kirjutades su nime kuldsete tähtedega oma külalisteraamatusse. Ainult need, kes on külalistena registreerunud, lastakse sellele peole. Need, kes ei vasta minu kutsele, jäetakse ukse taha.
Palun, võta mu kutse vastu, ja ulata see edasi ka neile, kellest hoolid, sest ma kutsun ka neid. Ma ootan teid kõiki oma pidusöömaajale! Peatse nägemiseni! Ma armastan sind! Jeesus."
Ilm.3,20: "Vaata, ma seisan ukse taga ja koputan: kui keegi mu häält kuuleb ja ukse avab, selle juurde ma lähen sisse ja söön õhtust ühes temaga ja tema minuga!"

Mati Ploompuu
Adventkoguduse pastor emeeritus

Nädala sõna arhiiv