.: koosolekute ajad :.
 


Reedel:
18:00 palvekoosolek

Laupäeval:
10:00 piiblitund
11:15 jutlus

 

.: kontaktandmed :.
 


Karja 3, Pärnu
80018, ESTONIA

Pastor: Andres Ploompuu
parnu at advent.ee

 

.: mis on :.
 


Jutlused:
Nädala sõna arhiiv

Uusim raamat:
Harmooniline abielu (21.06.2006)

Tõmmatuim raamat:
Mässav Planeet (6588)

Vaata tervet raamatute nimekirja.

 

.: lingid :.
 


Adventist Review
Piibel.net

 
.: nädala sõna :.
 


Suurim jõulukink
22.12.2007 - (1694)

On jõuluaeg. Meil kõigil on kindlasti valmis kingitused, mis me teeme üksteisele, sest mis on jõuluaeg ilma kingitusteta. Ka Jumalal on kingitus meie jaoks valmis. Ta kingib meile oma ainusündinud Poja – ja koos Temaga kõik, mis Tal on! Jumal on tõepoolest suur kinkija! Ja mõelge: Jumal kingib oma ühe ja ainsa Poja just meile – ühe ja ainsa mässava planeedi elanikele Tema lõputus universumis! Milline Jumal! Milline kinkija! Milline Kink!
Piibel räägib, et see Jumala suurim kink, Jeesus, sündis siia maailma väikese lapsena. Aga Ta ei jäänud selliseks. Oleks Ta jäänud selliseks, oleks Temast meile vähe abi, kui üldse. Ta kasvas üles, tutvustas inimestele Jumalat ja Tema riiki ning suri ristil surma, mille inimesed olid oma pattudega ära teeninud, mille järel Ta siiski, õnneks, tõusis üles ja läks taevasse meile aset valmistama. Kõik see sai toimuda siiski vaid tänu sellele, et sündis kord inimlapsena.
Täna ma tahan rääkida kolmest meie elu muutvast annist, mis on saanud võimalikuks tänu Jeesuse sündimisele inimperekonda. Tänu Jeesuse sündimisele...
1. MINU MINEVIK VÕIB OLLA ANDESTATUD. Kui paljudel meist on minevik? Rumal küsimus, eks ole? Küsiksin siis nii: Kui paljudel meist on minevik, mille üle me pole kuigi uhked? Kui paljud meist on teinud minevikus asju, mille kohta me sooviksime, et me poleks neid teinud? Või küsime kohe otse: Kui paljud meist on minevikus patustanud? Tuleb meelde Jeesuse küsimus: "Kes teie seast on patuta?" (Joh.8,7). Kui palju neid siis oli? Mitte ainsatki! Kui palju neid täna siin on? Mitte ühtegi! Jumala Sõna ei valeta, kui Ta ütleb, et "kõik on pattu teinud" (Rom.3,23).
Kuid tänu Jeesuse sündimisele ja lunastustööle, võib minu minevik olla andestatud, kõik patud kustutatud! Kui paljusid see puudutab? Kui paljud peaksid selle üle rõõmustama? Kõik. Eranditult kõik inimesed.
Üks laps kirjutas jõuluvanale – ikka selleks, et ta tooks talle parema kingi: "Kallis Jõuluvana! Meie perekonnas on kolm poissi. Mikk on 4-aastane; ta on vahel hea. Georg on 5-aastane; ta on enamus ajast hea. Norman on 7-aastane; ta on alati hea. Mina olen Norman."
Õnnetuseks pole keegi meist Norman; keegi meist pole alati hea. Keegi meist pole õige, kuid meid "mõistetakse õigeks täiesti muidu, Tema armust, lunastuse läbi, mis on Kristuses Jeesuses" (Rom.3,24). Hea sõnum on, et tänu Jeesuse sünnile ja edukalt sooritatud missioonile siin maa peal, võib Jumal andestada sulle ja mulle meie mineviku patud! Ja Ta teeb seda, KUI me usume ja usaldame Jeesust ja anname oma elu täielikult Tema kätesse. Ja – kui me anname ka üksteisele andeks kogu südamest; ärme sedagi unustame. Jõuluaeg on mitte ainult ilus aeg armastada, vaid ka ilus aeg andestada – nagu Jumal on andestanud meile.
Jes.43,25 ütleb Jumal: "Mina, mina olen see, kes kustutab su üleastumised iseenese pärast ega tuleta meelde su patte!"
Lugu räägib nunnast, kes pihtis kord piiskopile, et ta nägi unes Jeesust. Piiskop ütles talle: "Järgmine kord, kui Ta sulle unes ilmub, küsi Temalt peapiiskopi pattude kohta, sest ma tahan teada, mis halba ta teeb." Nunn nõustus – ja mõne nädala pärast istuski ta jälle pihitoolis. Piiskop küsis: "Kas Jeesus ilmutas end sulle jälle?"
"Jah," vastas nunn.
"Mis Ta sulle ütles?"
Nunn vastas: "Ta ütles: Mis patud? Ma ei mäleta midagi!"
Oma jõulukingiga on Jumal tõotanud: "Mina, mina olen see, kes kustutab su üleastumised iseenese pärast ega tuleta meelde su patte!" See peaks meid rõõmustama – kohe väga rõõmustama. Me kõik vajame seda kinki. Ja kui keegi pole seda vee Jumalalt vastu võtnud – pattude andestust – siis miks viivitada? Miks mitte teha seda täna? Just praegu seda Jumalalt paludes. Ja kui Jumal on sulle andestanud, algab uus elu. 2.Kor.5,17 teatab: "Niisiis: kui keegi on Kristuses, siis ta on uus loodu; vana on möödunud, vaata, uus on tekkinud!"
Sellega oleme jõudnud Jumala teise anni juurde, mille oleme saanud tänu Jeesuse sündimisele.
2. MINU OLEVIK VÕIB OLLA KORRALDATUD. Flp.4,13 teatab julgustavalt: "Ma suudan kõik Temas, kes mind teeb vägevaks." Milline probleem sul võiks olla? Finantsiline raskus? Suhetest tulenev probleem? Tervisehäda? Ma võin öelda üht: Kui raske ka sinu probleemid oleksid, ütleb Jumal, et Tema vägi Jeesuse Kristuse läbi suudab lahendada need kõik! Olgu probleemid väikesed või suured – sa võid loota Jumala tõotustele sind neist läbi aidata. Paulus esitab mõtlema paneva küsimuse – Rom.8,32: "Tema, kes oma Poegagi ei säästnud, vaid loovutas Tema meie kõikide eest, kuidas Ta ei peaks siis Temaga meile kõike muud annetama?" Meie võime tahta paljugi, aga kui me Jumalat usume ja usaldame, annab Ta meile kõik, mida me tõeliselt vajame.
Et tuletada meelde, mida me TÕELISELT vajame, mingem vaimus "Taeva poodi." Keegi kirjutab: Oma eluteel jõudsin ma sildini, kuhu oli kirjutatud "Taeva pood." Jõudnud selle uksele lähemale, avanes see iseenesest ja ma sisenesin. Seal nägin ma palju ingleid. Nad seisid igal pool. Üks neist ulatas mulle korvi ja ütles: "Mu laps, vali hoolikalt." Seal leidus kõike, mida üks inimene vajab. Kõige esimesena võtsin ma pisut kannatlikkust. Armastust sain sellest samast reast. Edasi võtsin tarkust ja mõistmist, mida ma vajan kõikjal, kuhu lähen. Võtsin ka koti usku, ilma milleta ma läbi ei saa. Siis võtsin ka jõudu ja julgust, et oma eluteekonda jätkata. Mu korv hakkas täis saama, aga mulle meenus, et ma vajan veel armu ja muidugi võtsin ma ka lunastuse, sest see oli tasuta! Nii oli mul minu teada kõik, mida ma vajasin, et teha oma Issanda tahtmist ja elada õnnelikku elu. Oh, jaa, lähenedes kassale märkasin veel palvet ja võtsin selle. Siis pakuti veel rahu ja rõõmu ja tänu ja kiitust ja laulu – ma ei saanud jätta ka neid võtmata, kuigi mu korv oli juba kuhjaga täis! Kassas küsisin: "Kui palju ma võlgnen?" Ingel naeratas ja ütles: "Mu laps, mine rahuga, Jeesus maksis selle arve juba ammu!"
Tänu Jeesuse sünnile on Jumal andestanud meie mineviku patud ja korraldanud meie oleviku. Kuid Ta on teinud veelgi enam. Nii oleme me jõudnud Jumala kolmanda anni juurde, mille oleme saanud tänu Jeesuse sündimisele.
3. MINU TULEVIK VÕIB OLLA GARANTEERITUD. Üks julgustavamaid piiblisalme on 1.Joh.5,11-13: "Ja see on see tunnistus, et Jumal on meile andnud igavese elu ja see elu on Tema Pojas. Kellel on Poeg, sellel on elu... Seda ma olen teile kirjutanud, et te teaksite enestel olevat igavese elu — teil, kes usute Jumala Poja nimesse."
Me ei räägi igavese elu saamisest; me räägime igavese elu omamisest! Jumala Sõna teatab, et sellest hetkest, kui sa võtad vastu Jeesuse oma ellu, kui Ta asub elama sinusse, algab sinu igavene elu, sest Tema on elu! Kui Kristus tuleb teist korda, siis Ta ei anna meile igavese elu, vaid muudab meie füüsilise ihu auliseks, vaimseks, taevalikuks, igavikule sobivaks ihuks (1.Kor.15,42-53).
Ühe pastori naine jäi lapseootele teise lapsega. Kui tema mõõtmed hakkasid suurenema, vaatas ta üle oma garderoobi. Seda toimingut jälgis tema 5-aastane tütar ja küsis lõpuks: "Emme, nüüd, kus sa saad varsti teise lapse, kas sa hakkad kandma "igaviku" rõivaid?"
Teadke, vennad ja õed, me juba kanname igaviku rõivaid! Sest Paulus kirjutab – Gal.3,27: "Sest nii paljud kui teid on Kristusesse ristitud, olete Kristusega riietatud!" "Kristus" on meie igaviku rüü, Temas on meie igavik garanteeritud.
Millised kolm imelist kinki on Jumal meile teinud selles ühes kingis! See kink on Jeesus. Kui sa võtad vastu selle kingi – Jeesuse – on sinu mineviku patud andestatud, olevik korraldatud ja tulevik garanteeritud!
Üks pastor tuli kord pulti, kaasas vana linnupuur. Ta alustas jutlust: Eile kõndisin ma mööda tänavat, kui minu poole tuli noor poiss, käe otsas kõikumas see linnupuur. Selle põhjas oli kolm väikest metslindu, värisemas külmast ja hirmust.
Pastor küsis: "Mida sa kavatsed nendega teha?"
"Viin nad koju ja lõbutsen nendega," vastas poiss. "Ma nokin välja nende suled ja panen nad üksteisega võitlema. Mul saab olema väga lõbus."
"Aga sa väsid neist lindudest varem või hiljem," ütles pastor, "mida sa siis teed?"
"Oo, mul on kassid," ütles väike poiss, "neile meeldivad linnud; ma söödan nad neile!"
Pastor vaikis hetke ja siis küsis: "Kui palju sa tahad nende lindude eest, poeg?"
"Mis," küsis poiss, "ega te ometi taha neid linde endale, härra? Need on lihtsad metsikud linnud. Need ei laula, need pole ka ilusad!"
"Kui palju?" küsis pastor jälle.
Poiss vastas pastorit kui rumalat ja ütles: "Kümme dollarit."
Pastor võttis rahakotist 10 dollarit ja andis poisile. Hetkega oli poiss kadunud. Pastor võttis õrnalt linnupuuri ja kandis selle parki, kus avas selle ettevaatlikult ja lasi linnud vabadusse.
Nüüd oli kõigil selge, kust oli pastoril see vana linnupuur. Kuid pastor jätkas: Ühel päeval kohtus Jeesus Saatanaga, kes tuli Eedeni aiast. Särades ja uhkustades ütles Saatan: "Jes! Ma sain inimesed kätte! Ma seadsin neile lõksu, panin välja sööda; ma teadsin, et nad ei suuda sellele vastu panna – ja ma püüdsin nad kinni! Kõik! Nad on minu omad!"
"Mida sa kavatsed nendega teha," küsis Jeesus.
"Oi, ma saan nendega nalja," vastas Saatan. "Ma piinan neid, õpetan neid üksteist vihkama, ahistama ja üksteisele haiget tegema; õpetan neid purjutama ja suitsetama, vanduma ja ropendama. Ma õpetan neid leiutama püsse ja pomme ning üksteist tapma. Mul saab tõesti olema väga lõbus."
"Ja mida sa siis teed, kui sa neist tüdined," küsis Jeesus.
"Ma tapan nad," vastas Saatan külmalt.
"Kui palju sa nende eest tahad?" küsis Jeesus.
"Oh, ega Sina ometi soovi neid inimesi. Nad pole head. Kui Sa nad võtaksid, nad vihkaksid Sind. Nad sülitaksid Su peale, jagaksid needusi ja tapaksid Su! Ega sa ometi taha selliseid inimesi?"
"Kui palju," küsis Jeesus jälle.
Saatan vaatas Jeesusele ja ütles pilkavalt: "Kõik Sinu pisarad, kogu Sinu vere ja kogu Sinu elu!"
Jeesus maksis selle hinna!
See on Jumala jõulukink sinule! Mis on sinu jõulukink Jumalale?

Mati Ploompuu
Adventkoguduse pastor emeeritus

Nädala sõna arhiiv